Umění vstát od stolu

Mezi obchodní dovednosti zkušených obchodníků patří i umění vstát od stolu. Kdy a proč? Tak právě o tom je tohle video 🙂

Komentáře
 1. Tono napsal:

  Momentálne som na druhej strane, teda obchodníci chodia za mnou … Ak prídu na moje pozvanie, resp. riešia to, čo je problém, ktorým sa zaoberám, tak im aj kávu dám “vytlačiť” aj toaletu ponúknem … 🙂 V prípade neohláseného “nájazdu” a najmä ponúkania niečoho, čo už mám dávno vyriešené k mojej spokojnosti, alebo obchodníkom ponúkaná vec nie je ani mojou prioritou, ani ma z hľadiska bežnej ľudskej zvedavosti nezaujíma viem byť pekne hnusný. Hnusné správanie stupňujem a sledujem pritom aké techniky na mňa dotieravec skúša … Nevedia, že väčšinu svojho života som bol na opačnej strane. Vždy som ctil to, že ak mi niekto vysvetlil, že zaoberanie sa mojou ponukou je pre neho neefektívne, tak som nechal kontakt, urobil som si poznámku prečo som nepredal a šiel som spokojne ďalej. Paretovo pravidlo funguje a čas je jedna z vecí, ktorá sa nedá kúpiť.

 2. Petr Král napsal:

  V podstatě se dá s tíím, co říkáte souhlasit. Nebýt tady to ALE. Za tím ALE jsou zákazníci, kteří jsou na začátku negativní z mnoha důvodů. Nejčastěji, kteří se i opakovaně spálily. Někdo něco nasliboval, ujistil že s ním nebude problém a pak problém proste byl. S tím se dá samozřejmě někdy lépe a někdy hůře pracovat. Je to pak právě na tom Folow up – zákaznickém servisu. A někdy o náhodě, například o reklamaci, kterou v očích zákazníka překvapivě dobře a rychle v jeho prospěch vyřídíte. Pak můžete mít z mrznouta člověka s absolutní důvěrou ve Vás, který už za jiným nepůjde. A o tom, že pozitivně ovlivní sféru svého vlivu nemluvě.

 3. Květa napsal:

  Petře,plně s Vámi souhlasím.Včera odpoledne jsem měla jednoho negativního zákazníka,který aniž by mne úplně vyslechl,tak záporně odpovídal.Byla jsem z toho moc smutná a vícekrát se k němu nevrátím.Jsem nováček v obchodování a mohu říct,že to opravdu není lehká práce.Mám ji však ráda a s Vašimi radami ji budu dál provozovat.
  Děkuji Vám za Vaše rady,jste skvělý ,vynikající
  Květa

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..