Pohádka o šéfovi, který přemýšlel

Než se pustím do vyprávění pohádky, mám pro vás důležitou informaci - dobře poslouchejte. Každý jeden člověk na této zemi řídí několik tisíc zaměstnanců. I vy, co právě posloucháte můj hlas. Možná si říkáte - já a několik tisíc zaměstnanců? Má odpověď zní: Ano, jsou to vaši malí skřítci, kteří rozhodnou, jak bude vypadat život jejich šéfa.
A tím šéfem jste vy. Nevěříte mi? Pojďme tedy na to pěkně od lesa. Od pohádkového lesa.

Byl jednou jeden šéf a ten toho měl opravdu hodně. Jeho životní povinnosti mu padaly na hlavu. Měl toho hodně v práci, měl toho hodně doma a měl toho hodně vůbec kam se pohnul. On měl totiž na starosti víc jak 1000 skřítků. A ti skřítci byli opravdu divocí. Často se hašteřili, soutěžili, předbíhali, křičeli, ale co hlavně, svého šéfa moc neposlouchali.

Šéf si to uvědomil a uvědomil si také, že nejen že ho neposlouchají, ale že on už je vlastně ani nerozeznává, který je který. “Jak to mám potom řídit, když vlastně nevím kdo je kdo?  A co tady vlastně má na starosti a proč tady vůbec je?” Brblal si pod nos. A tak to nevydržel a zakřičel na skřítky, kterých byl plný dům. “Hej, skřítci, zastavte se!! Který z vás je který a kdo je kdo?” Skřítkové spustili jeden přes druhého:

"Já jsem brouzdání na facebooku.
Ja jsem učení angličtiny.
Já jsem umývání zubů.
Já jsem návštěva u zákazníka.
Já jsem hraní s dětmi.
Já jsem relax.
Já jsem hádání s manželkou.
Já jsem vyslechnutí manželky.
Já jsem zodpovědný za pohlazení manželky.
Já jsem příprava porady.
Já jsem vedení porady.
Já jsem vyhodnocování porady.
Já jsem zápis porady.
Já jsem spánek.
Já jsem opravář pokažených hraček.
Já jsem plánování dne.
Já jsem vyhodnocování dne.
Já jsem vypravěč pohádek.
Já jsem dívač na televizi.
Já jsem uklízeč kuchyně
Já jsem řidič."

Povím vám, šéfovi se z toho zakroutila hlava. Tak to zkusil jinak. Otočil se na skřítky a řekl: “Skřítkové, kdo z vás je pro mě vlastně důležitý?” Skřítkové se opět jeden přes druhého začali překřikovat.

Já!
Já.
Já!!!
Já.
Já!!
...

Jen pár skřítků sedělo schoulených v rožku a tichým hlasem se snažili prosadit. Ale šéf je jako obvykle neviděl a neslyšel. Z toho celého křiku byl dost nervózní a tak zařval: “Dost!!!! To aby se z toho jeden zbláznil, takhle to dál nejde.” Viděl, že když bude se všemi skřítky komunikovat naráz, moc se nedozví.

No a pak si vzpomněl na  myšlenku z jedné moudré knihy pohádek, kde bylo psáno: Každý šéf, aby se z toho nezbláznil, dělá se svýmy zaměstnanci z času na čas pohovory. Ale ne tak ledajaké pohovory. Osobní pohovory. A tak se náš šéf zavřel do kanceláře a vzal si s sebou jenom jednoho skřítka.

“Kdo jsi? Jak se jmenuješ?”

“Já jsem přemýšlení.”

“Přemýšlení? Hmmm, zajímavé, to už jsem dlouho nedělal. Ja na to vlastně neměl čas.”

“Já vím, všiml jsem si,” řekl mu skřítek, který měl jméno Přemýšlení. “Jinak bys byl už dávno přihlášený na vysílání Petra Urbance.”

Šéf se zastavil, zamyslel a zeptal se: “ A jak se jmenuje to vysílání?”

Skřítek se usmál: “Vysílání má název Nestíháš? Padáš na pusu? Aneb když time management nefunguje.”

“Hm, to zní zajímavě,” pousmál se šéf.

Na to skřítek vstal, postavil se rovnou před šéfa, podíval se mu do očí a řekl pevným hlasem: “Poslouchej, šéfe. Víš, kolik mých kamarádů skřítků jsi dnes neslyšel a nevšiml si jich? A víš o tom, ze jsou možná mnohem důležitější pro tvé zdraví, pro tvou kariéru, peníze a taky pro tvé vztahy? Možná jsou mnohem důležitější, než ti, co křičeli nejvíc a stáli úplně vepředu.” Na to se skřítek otočil a odešel.

Šéf chvíli stál a když už tam skřítek nebyl, přemýšlel a rozhodnul se, že než si dá pohovor s dalšími skřítky, přihlásí se na vysílání s názvem Nestíháš? Padáš na pusu? Aneb když time management nefunguje.

A tak si otevřel počítač a přihlásil se. Kdo ví, třeba mu s tím zmatkem a anarchií tohle vysílání opravdu pomůže.

A tady pohádka končí. Prozatím. Jak bude pokračovat? No to už záleží na tom, co teď uděláte.

Tak co? Přihlásíte se na mé vysílání? Pokud ano, stačí kliknout na tlačítko pod tímto textem.

Těším se na Vás
Váš Peter Urbanec.

Online vysílání,  díky kterému
získáte hodinu denně navíc
ve středu 16. 1. od 20:30

Vysílání je celé zdarma.

Peter Urbanec, peter@impulzy.cz,
+421 948 775 009 a +421 948 398 577