Záznam webináře s Petrem Urbancem

Téma, které jste si zvolili sami!

JÁ A PRÁCE

Budeme se věnovat oblasti JÁ A PRÁCE, ale i Vašim dotazům. Pište do diskuse. Vašim otázkám se budu v průběhu večera věnovat.

 1. zahradnikova.m@seznam.cz napsal:

  Petře,děkuji Ti za videa. Vždy si tam něco uvědomím jak to řešit nebo
  řeknu to aha (znamená to ,že to vím ,ale sklouznu do starého,navyklého).
  Pak si řeknu “naučím se to jinak?”
  Poraď ,co v té chvíli děláš?

  • Impulzy napsal:

   Krásný den Marie,
   uvědomění si nějaké chyby, či přistihnutí se, že děláme něco podle starého vzorce je prvním velice důležitým krokem k tomu, abychom se mohli posunout dál. Některé věci a návyky nelze změnit najednou – potřebují čas.
   Věřím, že toto dokážete 🙂
   Úspěšný den
   Lucka C.

 2. Ivo napsal:

  Ahoj Peťo,

  nemohl jsem být na webináři. Ale děkuji za odpověď.

 3. Janina napsal:

  To jsi řekl moc hezky. Dříve, když nebylo tolika podnikatelů, kteří pracovali doma, se podobné místnosti říkalo trucovna 😀 Většinou se tam uchylovali muži. Třebas i s koníčky 🙂

 4. Jan Němeček napsal:

  A ještě jedna otázka mimo, ale práce se týká taktéž. Jaké lidi vlastně obsahuje Tvůj tým lidí ? A jak jsi to měl nazačátku, když jsi začal “tvořit” něco jiného mimo obchodní činnosti. Myslím ne jak jsi sehnal lidi okolo sebe, ale jak jsi přicházel na to, jaký typ profesí okolo sebe potřebuješ… A jentak mimochodem, jeden typ pro webináře (pokud to nelze, tak jsem jen chtěl povědět o možnostech): Po odeslání komentáře se restartuje stránka a přeruší se přehrávání a uživatel musí znovu zapnout youtube video. Tak snad to pomůže :o)

 5. Jan Němeček napsal:

  Ptej se otázky. Jsem tu a odpovím :o)
  Jinak přidám odpověď na pár otázek. Jako manažer jsem si i rozsektoroval rodinný dům(trefil jsi kde na projektu pracuji :o). Jinak dělám na projektu, který je vzdělávacího rázu, výsledek by měl být hodně podobný například těmto “Motivačním impulzům” a zkrátka a dobře, když se mi skočí do myšlenky, tak ztratím nit a nevím co psát třeba 2hodiny, než navážu. A zároveň Ti povím, že jsi trefil i to, že mě to dokonce stálo i nějaké peníze…to, že jsem v určitou dobu nemohl pokračovat. A vzhledem k nízkým zdrojům, které momentálně mám, tak například jiné prostory nejsou v mým možnostech…nemám vlastní hotýlek v Liptoském Jánu .o)

 6. Stáňa napsal:

  Děkuji za super videa.
  Oceňuji jejich svižnost a výstižnost.

 7. Jiří napsal:

  Dobrý večer,
  jen bych chtěl ocenit profi videa. Opravdu dobrá práce.

  Jirka

 8. Václav Posolda napsal:

  Pěkný večer,

  Nejdřív bych Vám a Vašemu teamu chtěl poděkovat za videa, jsou super 🙂

  Dotazy:

  1) Jakým způsobem si organizujete svůj pracovní den Vy? Máte napsáno v diáři například: čtvrtek plánuji scénář k videím a pak se celý čtvrtek věnujete tvorbě scénářů? A nebo máte napsáno: čtvrtek 7:30 – 8:00 odepisovat na maily, od 8 – 12 tvorba scénářů k videím…případně, když to nestihnete do těch 12 hodin pokračujete v práci dále dokud nebude scénář hotov? A píšete si časový plán všech aktivit, které Vás během dne čekají?

  2) Jak vypadá takový běžný pracovní den Petra Urbance? 🙂

  3) Pokaždé dokážete po pracovní době úplně přestat myslet na práci?

  4) Pokud Vás v práci nebo v soukromí někdo hodně naštve nebo rozhodí, jakým způsobem se dostáváte do vyrovnaného stavu?

  5) Někde jste říkal, že si děláte i během práce krátké pauzy, co v těchto pauzách děláte? Mám pocit, že jste říkal, že si u nich říkáte různé mantry (nevím jistě, zda jste to říkal Vy), pokud je to pravda, tak jaké mantry si v těchto pauzách říkáte?

  Moc děkuji

 9. Lenka Sobková napsal:

  Zdravím, pane Peter.
  Vaše videa mě opravdu moc baví a jsou mi přínosem. Nemám vůbec fajn životní období a asi nejvíce teď bojuji s rozjezdem podnikání se svými produkty pro děti. Asi bych byla o kus dál, kdybych stále nenarážela na neseriózní lidi. Jejich komunikační a kooperační nedisciplína mě ničí. Něco slíbí, pak se neozývají… nepošlou, co slíbí poslat mailem atd. atd. Lidé jsou různí, já vím, a byznys je tvrďárna, ale zřejmě dělám něco špatně, že na tyto nespolehlivé nezodpovědné lidi narážím často a trápím se tím. Bohužel jde především o výrobce mých produktů a spolupráce s ním je pro mne utrpení, přestože se chovám velmi slušně. Nevím, co s tím. Už se poohlížím po jiném výrobci, ale co když to bude opět totéž? Co dělám špatně? Mohu tomu nějak předejít? Poraďte mi, prosím. Děkuji.

 10. Jaroslav Procházka napsal:

  Ahoj Peter,

  chtěl bych se Tě zeptat, jak trénovat koncentraci na jedinou, právě prováděnou věc/aktivitu. V mém případě jde hlavně o odbíhání myšlenkami k jiným úkolům s vysokou prioritou (připadám si jako krizový manažer), kdy mi během práce na jednom úkolu běží hlavou – to už mělo být hotové, tamto, … (zkrátka stokrát nic umořilo osla). Zkrátka úkoly či požadavky přibývají ze všech stran rychleji než je zvládám plnit a tudíž jsem permanentně v zápřahu, ale přitom ve skluzu a nestíhám.

  Jak dále odblokovat ruchy okolí (telefonáty či jednání kolegů v kanceláři, …) a koncentrovat se jen na prováděný úkol?

  Díky

 11. Jan Němeček napsal:

  Krásný den Petře!
  Mám na Tebe otázku: Jak reagovat, když pracuji doma na projektu a mám doma přítelkyni, která kdykoliv je doma, tak si vyžaduje pozornost a ať už přímo nebo nepřímo, tak mě nenechá cokoliv jiného dělat než se s ní na něco dívat na notebooku/televizi. Zkoušel jsem to zkombinovat a pustit si s ní užitečný webinář a nebo video s Tebou :o) ….ale ani to nelze, protože kdykoliv něco takového pustím, tak mi je řečeno “ať prosím ty hlouposti pouštím jindy až ona tu nebude”. Nepomohlo to, že jsem ji to opakovaně pověděl a protože má nepravidelné směny, tak si prakticky ani nemohu “plánovat práci”. No a protože kdykoliv se snažím “nuceně odejít do vedlejší místnosti, tak slyším vyčítavé věty. Tak prosím o záchranu v podobě třeba i více dobrých rad od Tebe Petře. Možná to ani není o té práci, ale o tom jak by jsi to pověděl TY, kdyby jsi byl na mém místě (a přitom nechtěl onu přítelkyni vyhodit na mráz :o) . Asi rok a 3měsíce jsem byl úspěšným manažerem v jedné firmě a se zaměstnanci jsem to zvládal docela úspěšně, ale s přítelkyní je to jiná a to i přesto, že když přijde na věc, tak si dokážu dupnout. Děkuji za podrobné rozebrání, třeba i s více příklady řešení. Do projektu vkládám velké naděje a zkrátka a dobře, díky ní to jde pomalu né-li vůbec. Za odpověď na webináři předem děkuji :o)

 12. Jan Richter napsal:

  Petře, nemáš nějakou větu, když sedím u počítače, klikám všude možně a nedokážu se zvednou a odejít. Všechno mi připadá strašně zajímavé a najednou uteče spousta času.

 13. Ivo napsal:

  Ahoj Peťo,

  jsem OSVČ, takže hodně pracuji jak v práci tak doma. Snažím se zařadit do mého života poučku – v práci myslím na práci, doma myslím na rodinu. Přesto to není vždy tak jednoduché. A myšlenky často letí úplně jiným směrem. Je možné se s tím vypořádat ještě jiným způsobem, než imaginárně “zabalit do krabice”?

  Ranní studená sprcha je to nejlepší, co mě mohlo potkat. Mám skvělý pocit, když vylézám z vany. Přesto se mi často nechce. Mám silnou vůli a těch nejhorších 10 sekund se mi daří zvládat. Pak už to je paráda. Zlepší se to po nějaké době. Nebo máš nějakou radu, jak na to? Hodně mi pomáhá afirmace – Rozhodne pocit, který přijde potom a Jsou věci, o kterých se sebou nediskutuji. Přesto kdyby byl nějaký “fígl” budu rád.

  Děkuji

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..